Bonifratrzy wybrali prowincjała

W dniach 8-13 kwietnia 2018r., w Ośrodku Caritas Diecezji Płockiej w Popowie-Letnisku obraduje XXXII Kapituła Prowincjalna Prowincji Polskiej Zakonu Bonifratrów. Kapitule przewodniczy przybyły z Rzymu Generał Zakonu o. Jesús Etayo Arrondo, a towarzyszy mu Definitor Generalny br. Rudolf Knopp. Kapituła obraduje pod hasłem Przyszłość szpitalnictwa w Prowincji Polskieji jest najwyższym organem władzy w Prowincji, a zwołuje ją Generał Zakonu raz na cztery lata.

Kapituła w dniu 10 kwietnia 2018 roku wybrała Prowincjałem brata Łukasza Dmowskiego. Brat Łukasz (Tomasz) Dmowski ma 39 lat, urodził się w Białej Podlaskiej.  Do Zakonu Bonifratrów wstąpił w 7.01.2005 roku, został obłóczony i przyjęty do nowicjatu 28.06.2005, przyjmując imię zakonne Łukasz, natomiast śluby wieczyste złożył w 2012 roku.  Brat Łukasz jest lekarzem medycyny specjalizującym się w chorobach wewnętrznych i geriatrii. Przez ostatnie cztery lata pełnił urząd przeora klasztoru i hospicjum we Wrocławiu oraz magistra scholastykatu. 

Na urzędzie prowincjała zastąpi on brata Eugeniusza Kreta, który pełnił tę funkcję przez ostatnie osiem lat. Nowemu Prowincjałowi życzymy wielu łask Bożych.

Br. Albert Ch. Dorociak – rzecznik prasowy Kapituły