Home WiadomościZ kraju Bp Mazur: wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami

Bp Mazur: wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami

Redakcja

Wszyscy jesteśmy wezwani, by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach – mówił z okazji Światowego Dnia Misyjnego przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur.

Podziękował też za ofiary składane na rzecz misji.

W niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, w Polsce znany jako Niedziela Misyjna. Bp Mazur podkreślił, że dzień ten to „czas ożywienia świadomości misyjnej i ukazywania misyjności Kościoła”, a uzmysłowienie sobie tej cechy Kościoła powinno mobilizować i pobudzać zapał misyjny.

„Pięć miliardów ludzi nie zna Chrystusa. Winniśmy go nieść i głosić w swoich środowiskach, w rodzinie, w szkole, w miejscu pracy” – wskazał bp Mazur. Przywołał również słowa papieża Franciszka, który w swoim orędziu na Światowy Dzień Misyjny podkreślał, że na mocy chrztu świętego wszyscy są odpowiedzialni za dzieło misyjne wspólnoty.

„Mamy iść i głosić – to są słowa nadal aktualne: idź i kochaj, idź i czyń uczniami” – wezwał bp Mazur.

Podziękował też wiernym za wszelką pomoc oferowaną misjom. „W imieniu całej naszej Komisji i wszystkich misjonarzy, misjonarek, którzy otrzymują pomoc duchową i pomoc materialną wyrażam słowa wielkiej wdzięczności” – powiedział.

Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest co roku w przedostatnią niedzielę października. W tym roku Niedziela Misyjna obchodzona jest pod hasłem „Idźcie i głoście”. Tego dnia we wszystkich kościołach i parafiach na całym świecie przeprowadzona jest zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Na świecie pracuje 350 tys. misjonarzy, z czego 2 tys. to Polacy. Najwięcej misjonarzy i misjonarek z Polski pracuje w Afryce – 810. Na drugim miejscu pod względem liczby misjonarzy z Polski znajdują się Ameryka Południowa i Środkowa, gdzie pracuje 784 osób. W Azji pracuje 327 misjonarzy i misjonarek z Polski, zaś w Ameryce Północnej jest ich 29.

PAP/mp

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda