Bp Wiesław Śmigiel odwiedził Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie

Bp Wiesław Śmigiel odwiedził Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Jest to jedyny zakon kontemplacyjny na terenie naszej diecezji.

Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i rozmów dotyczących naszego zakonnego życia oraz życia diecezji. Ksiądz Biskup poprosił nas o szczególną modlitwę za kapłanów naszej diecezji – Trwając w ciszy klauzury, trwając przed Obliczem Boga bądźcie dla nich pomocą i wsparciem – mówił. Pasterz diecezji z wielką troską i miłością pytał o nasze codzienne życie i wyraził radość oraz wdzięczność z naszej obecności w diecezji.

Podzieliłyśmy się swoimi refleksjami o szczególnym powołaniu naszej łasińskiej wspólnoty do modlitwy za osoby uzależnione, wychodzące z nałogów, za rodziny i dzieci. Od wielu lat jesteśmy zaprzyjaźnione z osobami z AA, doświadczamy od nich wiele dobra i wsparcia. Napływa do nas także wiele próśb za osoby uzależnione. Nasz klasztor jest w budynku, w którym był Dom Dziecka, co także sprawia, że los dzieci jest nam jeszcze bardziej drogi i troska o nie niejako zadana przez Pana Boga.

Na zakończenie spotkania zrobiłyśmy sobie z Księdzem Biskupem pamiątkowe zdjęcie przy figurze św. Michała Archanioła. Poprzedniego dnia nasza wspólnota zakończyła rekolekcje o Aniołach przez co bardziej uświadomiłyśmy sobie ich znaczenie w naszym życiu i moc jaką mają by nam pomagać w drodze do nieba.

Ksiądz Biskup udzielił nam pasterskiego błogosławieństwa pełnego ojcowskiej miłości i pragnienia byśmy się rozwijały w naszym klasztorze służąc Bogu i Kościołowi a szczególnie naszej diecezji.
s. Joanna Grodzicka OCD
przeorysza 

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Karmelu w Łasinie
www.karmellasin.pl

Siostry zapraszają do przeżywania indywidualnych dni skupienia w swoim klasztorze. Kobiety, które chciałyby przeżyć taką formę rekolekcji proszone są o kontakt z klasztorem:
Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w Łasinie
ul. Odrodzenia Polski 6
86-320 Łasin
tel. 56 466 47 83
e-mail: [email protected]

Można także przesyłać intencje do omodlenia przez siostry na ich skrzynkę modlitewną.

Módlmy się o nowe powołania do tej szczególnej wspólnoty, która każdego dnia omadla wszystkie sprawy naszej diecezji, a więc także każdego z nas.

Siostry utrzymują się z darów składanych przez wiernych. Można je wesprzeć poprzez wpłacenie dobrowolnej sumy na konto:

Bank PEKAO S.A., II Oddział w Grudziądzu
Nr rachunku złotówkowego (PLN): 24 1240 1949 1111 0000 1355 8918

Wpłaty w EURO: Code BIC: PKOPPLPWXXX
Nr rachunku bankowego EUR: 29 1240 1949 1978 0000 1355 8934