Home WiadomościZ kraju Br. Marek z Taizé: poszukujemy jeszcze 1500 miejsc dla uczestników Europejskiego Spotkania Młodych

Br. Marek z Taizé: poszukujemy jeszcze 1500 miejsc dla uczestników Europejskiego Spotkania Młodych

Redakcja

– Poszukujemy jeszcze 1500 miejsc dla uczestników Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu – mówi w rozmowie z KAI brat Marek ze Wspólnoty Taizé.

W ramach przygotowań w mieście stanęły już namioty, w których uczestnicy spotkania otrzymywać będą posiłki. Modlitwy odbywać się będą w Hali Stulecia oraz w 9 kościołach w centrum miasta. 42 Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu z udziałem ok. 15 tys. uczestników z kraju i zagranicy rozpocznie się 28 grudnia br.

Jeszcze wczoraj brakowało ok. 2500 noclegowych dla młodych. Jak podkreśla brat Marek, sytuacja szybko się zmienia. Obecnie zapotrzebowanie jest na 1500 miejsc, choć to jeszcze wciąż dużo.

W tej chwili we Wrocławiu stoją już dwa namioty, w których młodzi otrzymywać będą jedzenie. Jeden namiot o powierzchni ok. 4 tys. m2 usytuowany jest w pobliżu Hali Stulecia, gdzie duża część uczestników gromadzić się będzie na modlitwach wieczornych. W namiocie tym w dniach poprzedzających Europejskie Spotkanie odbywać się będą modlitwy a także przygotowanie dla wolontariuszy. Tam również 28 grudnia przyjmowani będą przybywający do Wrocławia uczestnicy. W czasie samego spotkania w namiocie wydawane będą posiłki dla uczestników. Drugi punkt wydawania posiłków zlokalizowany będzie w mniejszym namiocie, który stoi już na Placu Wolności w centrum miasta.

Jak informuje brat Marek właśnie w centrum, w 9 zlokalizowanych tam kościołach: w katedrze św. Jana Chrzciciela, kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja, kościele pw. NMP na Piasku, w kościele uniwersyteckim imienia Jezus, kościele św. Elżbiety, kościele Bożego Ciała, dominikańskim kościele św. Wojciech, w katedrze greckokatolickiej oraz w luterańskim kościele Opatrzności Bożej, odbywać się będzie modlitwa południowa.

Modlitwa południowa przewidziana jest 30 i 31 grudnia.

Wieczorne modlitwy odbywać się będą przez 4 kolejne dni spotkania począwszy od 28 grudnia. Zaplanowane są w Hali Stulecia oraz w 6 innych kościołach: w katedrze św. Jana Chrzciciela, kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja, kościele pw. NMP na Piasku, w kościele uniwersyteckim imienia Jezus, w katedrze greckokatolickiej oraz kościele św. Elżbiety (w tym ostatnim modlitwy odbędą się tylko 28 i 29 grudnia).

42. Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu odbywać się będzie od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie ok. 15 tysięcy młodych z prawie siedemdziesięciu krajów świata. Europejskie spotkanie Młodych organizowane jest przez ekumeniczną wspólnotę braci z Taizé.

Kim jest brat Marek z Taizé?

Brat Marek jest księdzem, pierwszym Polakiem, który został bratem w Taizé. W filmie mierzy się z bardzo osobistymi pytaniami. Możemy też zobaczyć jego życie we wspólnocie od strony, która na co dzień jest dostępna dla nielicznych.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda