Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Nawiedzenie kopii Obrazu MB Częstochowskiej w Prudniku

Bracia Mniejsi: Nawiedzenie kopii Obrazu MB Częstochowskiej w Prudniku

Redakcja

franciszkanie.comWspólnota Klasztoru Braci Mniejszych w Prudniku miała szczególną okazję goszczenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która w swoim Wizerunku nawiedza wspólnoty męskie zgromadzeń zakonnych. W środę 4 maja o godzinie 17.00 w kościele Bonifratrów w Prudniku, przekazany został Obraz na ręce ojca Wita gwardiana. Po przewiezieniu Go do Klasztoru, nastąpiło uroczyste powitanie Matki Bożej przez pozostałych Braci. Szczególnym znakiem Nawiedzenia Matki Bożej jest fakt, że Gospodarzem naszego domu jest Święty Józef. Po Mszy świętej, która została odprawiona w kościele, bracia ponownie zgromadzili się w kaplicy by odmówić Nieszpory Maryjne, odmówić Różaniec oraz zaśpiewać Apel Jasnogórski.

5 maja to Dzień Skupienia w naszej Wspólnocie, który poprowadził ojciec Krzysztof benedyktyn z Biskupowa. Wspólnie zgromadziliśmy się na modlitwach o godzinie 7.00 a od godzinie 11.00 mieliśmy I konferencję mówiącą o miłości oblubieńczej Józefa i Maryi, jej rozwoju i znaczeniu dla Historii Zbawienia. Kolejna konferencja o godzinie 13.30 nawiązywała i była uzupełnieniem pierwszej. O godzinie 14.00 mieliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, Bracia powierzyli się Maryi Niepokalanej.

O godzinie 16.30 przybyli Bracia Franciszkanie z Głogówka by odebrać Obraz do swojej wspólnoty. Wspólnie pożegnaliśmy Maryję śpiewem i modlitwą wierząc, że Jej Nawiedzenie przyniesie nam błogosławione owoce. Zakończeniem Nawiedzenia i Dnia Skupienia była wspólna Eucharystia sprawowana o godzinie 18.00 w naszym Sanktuarium.

O.Faustyn/red

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda