Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Parafia w Dursztynie otrzymała relikwie bł. Jana Pawła II

Bracia Mniejsi: Parafia w Dursztynie otrzymała relikwie bł. Jana Pawła II

Redakcja

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2012 r., odbyła się w naszej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Dursztynie podniosła uroczystość.

Podczas Sumy o godz. 11.00 Minister Prowincjalny o. Rufin Maryjka OFM w asyście dursztyńskiego proboszcza o. Zacheusza Barana OFM , dokonał wprowadzenia relikwii I stopnia bł. Jana Pawła II oraz poświęcenia kopii wizerunku Jezusa Miłosiernego. Obraz „Jezu ufam Tobie” parafia w Dursztynie otrzymała bezpośrednio od Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

To wyjątkowe wydarzenie to zgromadziło wielu wiernych. Po zakończeniu Mszy św. wierni mogli uczcić relikwie bł. Jana Pawła II poprzez ich ucałowanie.

Od 1 stycznia 2013 r. relikwie bł. Jana Pawła II oraz kopia obrazu „Jezu ufam Tobie” będą peregrynowały po całej parafii, nawiedzając wszystkie rodziny. Będzie to kontynuacja archidiecezjalnej peregrynacji relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II wraz z pobłogosławioną przez Ojca Świętego Benedykta XVI wierną kopią wizerunku Jezusa Miłosiernego z kaplicy klasztornej w Łagiewnikach, które nawiedziły Dursztyn w dniach 28 i 29 maja 2012 r.

Prośmy Boga przez pośrednictwo błogosławionego Jana Pawła II, aby ta peregrynacja przyczyniła się do pogłębienia życia religijnego w dursztyńskiej parafii oraz do przemyślenia wiernych, jak „wyobraźnia miłosierdzia”, do której wzywał nas Ojciec Święty, przekłada się na realia życia codziennego.

Więcej (zdjęcia) na: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda