Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi – Prowincja św. Franciszka z Asyżu: Nowy Zarząd Prowincji

Bracia Mniejsi – Prowincja św. Franciszka z Asyżu: Nowy Zarząd Prowincji

Redakcja

26 maja 2022 r. podczas Kapituły Prowincjalnej został wybrany nowy zarząd naszej Prowincji. Ministrem Prowincjalnym został o. Leonard Bielecki, natomiast wikariuszem o. Franciszek Chodkowski. Definitorami wybrani zostali następujący Bracia: o. Ernest Siekierka, o. Joel Kokott, o. Hieronim Stypa, o. Kordian Szwarc i o. Justyn Berus. Nowemu zarządowi życzymy wiele światła Ducha Świętego na czas posługi do której zostali wybrani.

Za: www.franciszkanie.net 

Kim jest nowy prowincjał? 

Piotr Bielecki urodził się 4 listopada 1980 r. w Koszalinie. Został ochrzczony w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Brześciu Kujawskim. Później rodzina przeprowadziła się do Jarocina. Należał do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie, gdzie dojrzewało jego zakonne powołanie. W 1999 roku zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jarocinie. W tym samym roku, pod koniec sierpnia rozpoczął nowicjat w Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych w Polsce z siedzibą w Poznaniu. Przyjął imię zakonne Leonard. Śluby wieczyste złożył 8 grudnia 2004 roku, a święcenia kapłańskie otrzymał 20 maja 2006. Przez wiele lat był katechetą w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu oraz duszpasterzem w Duszpasterstwie Akademickim PLUS i Postakademickim PLUS w Poznaniu. Już będąc w zakonie ukończył studia dziennikarskie. Wykładał homiletykę i teorię komunikacji w Wyższym Seminarium Duchownym we Wronkach. Był również rzecznikiem prasowym poznańskiej prowincji. Jest przewodnikiem grupy „Wyciszenie”, która idzie w ramach Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 2008 roku wraz z Franciszkiem Chodkowskim OFM prowadzi wideoblog „bez Sloganu”, nagrodzony w 2010 roku przez Onet.pl tytułem Bloga Roku. Wspólnie organizują również franciszkańskie rekolekcje „Bez Sloganu”. Początkowo odbywały się one w Pakości, a obecnie w Toruniu, gdzie ojciec Leonard razem z ojcem Franciszkiem są odpowiedzialni za Centrum Medialne Prowincji św. Franciszka z Asyżu.    

Za: www.jarocinska.pl 

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda