Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi – prowincja św. Jadwigi

Bracia Mniejsi – prowincja św. Jadwigi

Redakcja

franciszkanie.comDnia 14 kwietnia br. po czterech intensywnych dniach obrad zakończyła się Kapituła Prowincjalna Prowincji św. Jadwigi. Ostatnie sesje były poświęcone wskazaniu kierunków i perspektyw dla naszej Prowincji. Przegłosowano więc program formacji na najbliższe trzy lata. Podjęto stosowne uchwały i postulaty, które będzie realizował nowy Zarząd do kolejnej kapituły. Tradycyjnie został także wystosowany list do braci w Prowincji, którego treść tutaj publikujemy.

Zwieńczeniem była wspólna Eucharystia w Bazylice św. Anny pod przewodnictwem Ministra Prowincjalnego o. Alana T. Brzyskiego OFM, która była połączona z udzieleniem posługi nadzwyczajnego szafarza komunii św. siedmiu braciom zakonnym. Zakończenie kapituły zbiegło się także z rozpoczęciem peregrynacji Jasnogórskiego Obrazu po klasztorach męskich w diecezji opolskiej. Matka Boża w kopii cudownego Obrazu Czarnej Madonny nawiedziła dziś annogórski klasztor. Jak w homilii podkreślił Ojciec Prowincjał, to nie przypadek, że zbiegają się te wydarzenia razem. Koniec naszej kapituły, to nowy początek. Wchodzimy w niego z Maryją wpatrując się w nią i wyruszając razem z Nią z nowym zapałem w naszą prowincjalną drogę.

Pragniemy wszystkim podziękować za trwanie z nami i za modlitwę w tych ważnych dla nas dniach kapitulnych. Polecamy się dalej waszej modlitwie, abyśmy wiernie wypełniali naszej powołanie w duchu naszego Ojca św. Franciszka.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda