Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi – Prowincja Wniebowzięcia NMP: Zjazd Braci Zakonnych

Bracia Mniejsi – Prowincja Wniebowzięcia NMP: Zjazd Braci Zakonnych

Redakcja

Od 22 do 24 listopada br. odbyło się coroczne spotkanie Braci Zakonnych naszej Prowincji. W tym roku zjazd miał miejsce w Kobylinie, w naszym Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Syrach Janicki – prowincjalny Moderator Formacji Ciągłej. Następnego dnia bracia udali się do Kalisza do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, gdzie jeden z kapłanów tam posługujący oprowadził braci i opowiedział wiele ciekawych faktów związanych z tym miejscem. Po Eucharystii i zawierzeniu siebie i prowincji św. Józefowi bracia zwiedzili kaplicę ku czci męczenników z Dachau.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Choczu, gdzie zostaliśmy miło przyjęci przez tamtejszą wspólnotę. Po posiłku wróciliśmy do Kobylina, aby stamtąd udać się i odwiedzić Miejską Górkę. Wieczorem odbyła się rekreacja. Następnego dnia po wspólnych modlitwach, Eucharystii i kawie nadszedł czas pożegnania. Ufamy, że bracia udali się do swoich klasztorów szczęśliwi i wzmocnieni. Bogu niech będą dzięki za ten czas umocnienia relacji z braćmi. Dziękujemy im za obecność i świadectwo wiary. Dziękujemy ojcu Syrachowi za zorganizowanie spotkania. Niech Pan wszystkim błogosławi.

Za: www.prownicja.panewniki.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda