Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Święto Prowincji w Prudniku

Bracia Mniejsi: Święto Prowincji w Prudniku

Redakcja

Dnia 25 września br. w klasztorze w Prudniku-Lesie odbyło się coroczne święto naszej Prowincji. Jak w poprzednich latach była to piękna okazja do wspólnej modlitwy, dziękczynienia za udzielone nam przez Boga łaski, jak również odnowienia braterskich więzi.

Centralnym momentem obchodów była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył o. Stanisław Mazgaj OFM, wizytator generalny naszej prowincji przed zbliżającą się kapitułą prowincjalną. Słowo Boże skierował do zebranych braci o. prowincjał Alan Brzyski OFM, w którym przypomniał wszystkim, że prawdziwe posłuszeństwo zawsze rodzi się ze słuchania. Podkreślił, że apostołowie nie rozumieli Jezusa, ponieważ nie wsłuchiwali się w Jego słowa i próbowali rozumieć Go tylko na swój własny, ziemski sposób. Inną postawą wyróżniali się natomiast patroni prudnickiego sanktuarium – św. Józef i bł. Stefan kard. Wyszyński. Te dwie postaci, choć żyły w odległych od siebie czasach, potrafiły odpowiedzieć na Boże wezwanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach, ponieważ z uwagą słuchały, co Bóg ma im do powiedzenia. Po zakończonej homilii miało miejsce odnowienie ślubów zakonnych i przyrzeczeń kapłańskich przez tegorocznych jubilatów: o. Dawida Zmudę OFM i br. Daniela Janika OFM, którzy obchodzili jubileusz 25-lecia I profesji zakonnej oraz o. Zdzisława Rabajczyka OFM, o. Brunona Lewandowskiego OFM, o. Lucjana Franka OFM i o. Witolda Pelczara OFM, obchodzących jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.

Po Mszy Świętej bracia udali się na dalsze świętowanie do prudnickiego w klasztoru na uroczysty obiad.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda