Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Wiosenne spotkanie formacyjne młodych braci

Bracia Mniejsi: Wiosenne spotkanie formacyjne młodych braci

Redakcja

franciszkanie.comW klasztorze Na Górze Św. Anny w dniach 9-11.04. odbyło się kolejne spotkanie formacyjne młodych kapłanów i braci zakonnych. Pierwszym punktem była Msza św. w Bazylice św. Anny pod przewodnictwem i z homilią Ojca Prowincjała Alana Brzyskiego. W piątek rano Mszy przewodniczył o. Igor a homilię wygłosił moderator formacji ciągłej o. Wit. Sesję przedpołudniową poprowadził o. Bogdan Kocańda OFMConv., doktor teologii duchowości, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, niegdyś egzorcysta diecezji kieleckiej. Temat brzmiał: Walka duchowa.

Po południu bracia udali się do Strzelec Opolskich na spotkanie z ks. Józefem Krawcem, twórcą Barki, ośrodka dla osób w trudnej sytuacji życiowej i z jej mieszkańcami. Celem spotkania było zapoznanie się z problemami osób, które znalazły się na marginesie społeczeństwa i ze sposobami pomocy. Był czas na wspólne spotkanie z księdzem i mieszkańcami oraz na indywidualne rozmowy. Bracia włączyli się w odmawianą codziennie przez mieszkańców Barki modlitwę różańcową. Był jeszcze krótki ale zacięty mecz siatkówki wspólna kolacja. W piątkowych zajęciach wzięli udział bracia: Mariusz, Paulin, Adrian, Teofil, Kamil, Kajetan, Krzysztof, January, Wiktor, Igor, Pacyfik i Tyberiusz. W sobotę Mszy porannej przewodniczył o. Paulin a homilię wygłosił o. Wit. Gośćmi sesji przedpołudniowej były s. Anna Bauchan, marianka, prezes Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej w Katowicach oraz s. Barbara Zawiła. Siostry omówiły problem osób które doświadczyły niewolnictwa i przemocy. W tej sesji uczestniczyli bracia: Gustaw, Mariusz, Adrian, Teofil, Kamil, Wiktor, Urban, Leon i Tyberiusz. Niestety różne obowiązki nie pozwalały braciom uczestniczyć w całym spotkaniu. Niektórzy bracia jak Lotar i Jordan mogli być tylko na Mszach w czwartek i piątek i na rekreacji.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda