Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi – Wrocław: Świąteczna Wigilia dla ubogich

Bracia Mniejsi – Wrocław: Świąteczna Wigilia dla ubogich

Redakcja

W Kuchni Charytatywnej Franciszkanów we Wrocławiu świętowano już Wigilię dla ubogich. 20 XII 2011 ponad 500 osób w różnym wieku, od dzieci do starców, śpiewało kolędy, dzieliło się Opłatkiem i spożywało potrawy wigilijne. Inicjatorem i organizatorem świątecznego wydarzenia był br. Rafał Gorzołka OFM, dyrektor Kuchni, członek zarządu Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych.

Ewangelię o Bożym Narodzeniu odczytał z namaszczeniem o. Jarosław Marek Zatoka OFM, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Antoniego Padewskiego. Dalszy klimat spotkania wytworzył br. Rafał, a po nim życzenia ubogim złożył i poświęcił Opłatki o. Wacław Stanisław Chomik OFM, minister prowincjalny. Potem wszystkim splatały się dłonie w geście dzielenia się chlebem, a usta szeptały życzenia.

W kolędowaniu animację muzyczną poprowadził zespół młodzieżowy. Potrawy przygotowali wolontariusze, pod kierunkiem pracowników Kuchni. Rozdawali je też wolontariusze z liceum gastronomicznego i miejscowi harcerze. Pokarmów nie zabrakło. A na domiar wszystkiego z niespodzianką przybyli Polacy, aktualnie przebywający w Anglii. To wszystko oddało klimat prawdziwie błogosławionego Bożego Narodzenia.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda