Home WiadomościZ kraju Brazylia: bezkarne niewolnictwo

Brazylia: bezkarne niewolnictwo

Redakcja

Równowartość 10 euro za nieletnią niewolnicę – taka cena obowiązuje w północnej Amazonii na pograniczu Brazylii z Kolumbią. W sprawie handlu żywym towarem na tym obszarze alarmuje włoska misjonarka s. Giustina Zanato, od 1984 r. pracująca w brazylijskiej Amazonii. Salezjanka co dzień ryzykuje życiem, by bronić indiańskie dziewczynki przed handlarzami niewolników. 

Ostatnio do władz miasta São Gabriel da Cachoeira wpłynęła skarga 12 nieletnich Indianek z różnych szczepów, które stały się „własnością” grupy białych mężczyzn. S. Zanato alarmuje, że porwania i gwałty dokonywane są tam w sposób zuchwały, mimo składanych doniesień na policję. Przestępcy czują się pewni siebie i rzeczywiście stróże prawa na ogół umarzają skierowane przeciwko nim sprawy. „To smutne, że ci, którzy powinni gwarantować wypełnianie prawa, tego nie czynią” – stwierdziła włoska salezjanka, która kieruje specjalnym programem opieki nad dziećmi z doświadczeniem gwałtu i porzucenia.

tc/ rv, fides

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda