Home WiadomościZ kraju Całe serce dla Chin – pamięci o. Romana Malka SVD

Całe serce dla Chin – pamięci o. Romana Malka SVD

Redakcja

Obejrzyj film wspominający śp. Romana Malka SVD (+2019), wybitnego misjonarza-werbistę i znawcę chińskiej kultury i religii.

O. Malek, który 3 października 2021 r. skończyłby siedemdziesiąt lat, przez długi czas pracował w klasztorze księży werbistów (Steyler Missionare) w Sankt Augustin. Jako religioznawca i habilitowany sinolog był profesorem na Wyższej Szkole Filozoficzno-Teologicznym św. Augustyna i na Uniwersytecie w Bonn, dyrektorem-założycielem China-Zentrum e.V. (1988-1998), dyrektorem i redaktorem naczelnym w Instytucie sinologicznym Monumenta Serica (1992-2012) oraz spiritus movens Stowarzyszenia Sincium im. Michała Boyma SJ.

W trakcie tej działalności nawiązał liczne kontakty z Kościołem katolickim w Chinach oraz z uczonymi na całym świecie, a także był autorem i redaktorem wielu prac naukowych na temat kultury chińskiej.

Przy realizacji filmu pracował o.Jacek Gniadek SVD, wieloletni misjonarz w Kongo, Zambii, Botswanie, Liberii obecnie dyrektor Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu w Warszawie i prezes Sinicum. – Pięć lat temu wróciłem z Afryki i nigdy wcześniej nie myślałem, że afrykanista może animować środowisko środowisko sinologiczne w Polsce, które chce pomagać Kościołowi w Chinach – pisze na swym profilu misjonarz. 

Zajrzyj na stronę: www.sinicum.pl

Więcej na: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda