Home WiadomościZ kraju CFD w Krakowie pęka w szwach i rozpoczyna rozbudowę

CFD w Krakowie pęka w szwach i rozpoczyna rozbudowę

Redakcja

Od 1997 roku przez salwatoriańskie Centrum Formacji Duchowej w Krakowie przewinęło się 65 tysięcy osób, z czego połowa to świeccy. Niektórzy pół żartem pół serio mówią, że w rekolekcjach ważne jest, aby każdy uczestnik spotkał się ze Słowem Bożym, a nie z łokciem sąsiada. Dlatego przy ulicy św. Jacka 16 rusza właśnie rozbudowa ośrodka.

Siostra Justyna Urban, salwatorianka, w młodości chciała służyć w marynarce wojennej. Na recepcji CFD jest bezpieczniejsza, ale trudnych zadań jej nie brakuje. Gdy we wrześniu ogłoszony zostaje program rekolekcji na cały rok, CFD zalewa fala zgłoszeń. Ośrodek rekolekcyjny dysponuje 120 miejscami, z czego zaledwie 27 w pokojach jednoosobowych.

– Dzwoni mama trójki dzieci, która w swoim własnym mieszkaniu ma dwa pokoje i teraz chce przeżyć rekolekcje w samotności. Prosi o jedynkę. A ja z bólem serca odpowiadam, że nie mamy już możliwości zarezerwowania takiego pokoju – opowiada siostra Justyna.

Często w rekolekcjach i weekendowych sesjach brałoby udział nawet 100 osób więcej, gdyby były wolne pokoje i miejsca w auli. Z powodu ciasnoty i braku miejsc trzeba odmawiać wielu ludziom naprawdę potrzebującym ciszy i spotkania z Bogiem.

Powyższe dane potwierdzają konieczność rozbudowy centrum rekolekcyjnego, które pęka w szwach. Wolontariusze i wszyscy, którzy przeżyli doświadczenie rekolekcji w Domu Słowa CFD, kierują gorący apel do przyjaciół o modlitewne i materialne wsparcie dzieła rozbudowy: www.cfd.sds.pl/rozbudowa

Za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda