Home Wiadomości Chcemy iść za Chrystusem – ostatni dzień kapituły Karmelitów

Chcemy iść za Chrystusem – ostatni dzień kapituły Karmelitów

Redakcja

W środę, 25 kwietnia zakończyła się Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Na sesjach przedpołudniowych ostatniego dnia podjęto zagadnienia formacji, duszpasterstwa i kontaktów z siostrami karmelitankami i Świecką Rodziną Karmelu. Bracia kapitulni wyrazili zgodę na podjęcie tworzenia statutó trzeciego zakonu karmelitańśkiego w Polsce. Ojciec Generał w tym miejscu zaznaczył, że polska prowincja z tak wielowiekową tradycją kultu szkaplerza zasługuje na stworzenie III zakonu. W południe w czasie Mszy św. sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Piaskowej odczytano Akt Zawierzenia Prowincji i Braci Matce Najświetszej, Królowej Szkaplerza. Na ostatniej popołudniowej sesji odczytany został Dokument Końcowy Kapituły, który ma inspirować Karmel w Polsce na najbliższe trzechlecie oraz podpisano Akta Kapituły.

Za: o. Mariusz Płuciennik O.Carm 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda