Chcemy pokazać kawałek naszego życia

– Stworzyliśmy ją z myślą o tych, którzy chcą nas lepiej poznać, przyjrzeć nam się z bliska. Piszemy o „Pięknej Pani”, o powołaniu, o sobie – tak klerycy prezentują nową witrynę www.seminarium.saletyni.pl.

Na stronie można znaleźć m.in. informacje o życiu seminarzystów, galerie zdjęć, opis objawienia Matki Bożej w La Salette oraz informacje dotyczące rozeznawania powołania. Inicjatorem projektu był poprzedni prefekt seminarium ks. Dariusz Rozum MS. Autorami tekstów są klerycy, zaś zdjęć: Maciej Kołodziejczyk, Janusz Łaba, ks. Roman Gierek MS, br. Rafał Wutkowski MS, ks. Piotr Żaba MS.

Formacja w seminarium trwa sześć lat. Klerycy rozpoczynają ją po zakończeniu nowicjatu i złożeniu pierwszych ślubów zakonnych. W tym czasie studiują teologię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II oraz przygotowują się duchowo do kapłaństwa. Pod koniec V roku studiów, po złożeniu ślubów wieczystych, przyjmują święcenia diakonatu, a pod koniec VI – święcenia prezbiteratu. Razem z klerykami formację zakonną do czasu złożenia ślubów wieczystych (tzw. juniorat) odbywają bracia zakonni.

Zapraszamy wszystkich na stronę www.seminarium.saletyni.pl.

Za: www.saletyni.pl