Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: 70-ta rocznica śmierci Prymasa Założyciela

Chrystusowcy: 70-ta rocznica śmierci Prymasa Założyciela

Redakcja

W bieżącym roku przypada 70-ta rocznica śmierci (22 października) Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W związku z tym zostały podjęte różne inicjatywy, które mają na celu przybliżyć Osobę, nauczanie i dzieła Prymasa.

Do jednej z nich należy zaliczyć tzw. “Słowo na każdy dzień”. Będą to myśli Prymasa Założyciela, prezentowane w formie podpisu pod zdjęciem, a przeznaczone na wszystkie dni roku. Myśli te będą zamieszczane na stronach Facebooka Ośrodka Postulatorskiego oraz na samych stronach Ośrodka w zakładce “Słowo na każdy dzień“.

Oprócz tego ukazał się już specjalny numer Tygodnika Rodzin Katolickich “Źródło” (53/2017) w całości poświęconego osobie kard. Hlonda. Spis treści tego tygodnika można zobaczyć na stronie Ośrodka Postulatorskiego.

Pisząc o rocznicach związanych z naszymi Sługami Bożymi należy także zauważyć, że w br. przypadnie 120. rocznica urodzin  (17 lutego) Ojca Ignacego.

Za: www.chrystusowcy.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda