Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Figura św. Michała Archanioła z Gargano w NSPJ w Szczecinie

Chrystusowcy: Figura św. Michała Archanioła z Gargano w NSPJ w Szczecinie

Redakcja

W piątek, 24 maja Szczecin nawiedziła peregrynująca po świecie kopia figury św. Michała Archanioła z groty objawień na Gargano we Włoszech. Jest najstarsze sanktuarium ku czci Księcia Wojsk Anielskich). Miejscem, gdzie się zatrzymała, ściągając tłumy wiernych, było sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym posługę sprawują księża i bracia chrystusowcy.

Figura przybyła na zaproszenie Bractwa św. Michała Archanioła, założonego przez ks. Krzysztofa Jeruzalskiego TChr, aby promować ideę modlitwy o dobrą i szczęśliwą śmierć oraz przypominać wierzącym potrzebę przygotowania siebie i swoich bliskich do odejścia z tego świata przez pojednanie się z Bogiem i przyjęcie sakramentów świętych.

Zainteresowanie i liczba wiernych biorących udział w Mszach i nabożeństwach o uzdrowienie duchowe i wyzwolenie od zła przerosły oczekiwania organizatorów, a nawet księży michalitów – kustoszów peregrynującej figury. Ponad osiem tysięcy wiernych w ciągu dwóch dni nawiedziło nasze sanktuarium, aby usłyszeć historię objawień z V wieku, pogłębić wiedzę o walce duchowej, w której wspomaga nas anielski Patron, i powierzać swoje sprawy Bogu przez przyczynę Księcia Archaniołów. Ok. 1200 osób przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła, zobowiązując się do codziennej modlitwy, tzw. egzorcyzmem prostym ułożonym przez papieża Leona XIII.

Nieoczekiwanie wizyta, która miała się zakończyć w niedzielę, 26 maja wieczorem, przedłużyła się do południowej Mszy św. we wtorek. Bogu niech będą dzięki za ten czas nawiedzenia i łaski. Umocnieni duchowo jeszcze gorliwiej będziemy wypraszać miłosierdzie Boże dla tych, którym grozi odejście z tego świata w grzechu, bez pojednania z Bogiem i bliźnimi.

Zapraszamy na nasze Msze Święte wszystkich, którzy przyjęli szkaplerz św. Michała Archanioła. Bądźmy razem 24 czerwca o 18.30 w sanktuarium NSPJ w Szczecinie.

Więcej (zdjęcia) na: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda