Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Obchody rocznicy śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego w Roku Wiary

Chrystusowcy: Obchody rocznicy śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego w Roku Wiary

Redakcja

17 stycznia w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyły się uroczystości w 29. rocznicę śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański dekretem  „Odpust w Roku Wiary” wyznaczył kaplicę, gdzie znajduje się grób sługi Bożego, na miejsce zyskiwania odpustu zupełnego. Odpust ten można uzyskać przez nawiedzenie grobu o. Ignacego, spełniając pozostałe warunki odpustowe, przez cały „Rok Wiary”. Ponadto na 17 stycznia 2013 r. została wyznaczona przez Metropolitę Poznańskiego data specjalnego nabożeństwa właśnie przy doczesnych szczątkach sługi Bożego.

O godzinie 16.30 rozpoczęła się modlitwa różańcowa, a o godzinie 17,00 uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek, wikariusz generalny Archidiecezji Poznańskiej. Z Księdzem Biskupem koncelebrowali: przełożony generalny ks. Tomasz Sielicki wraz z członkami Zarządu Generalnego i Rady Generalnej, chrystusowcy z Domu Głównego, Mórkowa, Łomianek, Puszczykowa. We Mszy Świętej uczestniczyli: seminarzyści, bracia zakonni, Siostry Misjonarki Chrystusa Króla oraz wierni świeccy z Archidiecezji Poznańskiej, w tym z rodziny Sługi Bożego.
Uczestnicy uroczystości na nowo dostrzegli świadectwo wiary złożone przez ojca Ignacego, wypraszali łaski za jego wstawiennictwem oraz modlili się o jego beatyfikację.

Obszerna relacja i galeria multimediów na stronie Ośrodka Postulatorskiego Towarzystwa Chrystusowego.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda