Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Prośba dyrektora Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

Chrystusowcy: Prośba dyrektora Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

Redakcja

Po 3,5 roku nowej formy działalności Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego liczba odsłon strony internetowej w ostatnich dniach przekroczyła pół miliona. Internetowi goście IDE z kraju i z różnych zakątków świata wciąż poszukują polskojęzycznych kościołów, przede wszystkim w Europie, tekstów liturgii mszalnej w językach obcych oraz wydarzeń z życia polonijnego.

Nieustannie aktualizujemy bazę danych o polonijnych i polskich kościołach w świecie. Msza Święta w języku polskim sprawowana jest w ponad 2 tys. kościołów poza krajem. Oczekujemy od współbraci, rektorów i koordynatorów polskich misji katolickich oraz innych duszpasterzy polonijnych informacji o zmianach czy innych nowych miejscach i godzinach sprawowania niedzielnych Eucharystii w języku ojczystym.

Zbliża się okres wakacji, urlopów, a także wyjazdów do prac sezonowych w europejskich krajach. Bardzo proszę, aby na stronach internetowych wszystkich naszych parafii i ośrodków duszpasterskich w świecie, zamieścić link do witryny Instytutu – www.ide.chrystusowcy.pl. W ten sposób ułatwimy wszystkim szukającym w naszych parafiach możliwości dostępu do polskojęzycznego duszpasterstwa. Zachęcam do korzystania z codziennie gromadzonych na stronie WYDARZEŃ POLONIJNYCH i zamieszczania ich w swoich biuletynach czy gazetkach parafialnych.

Ks. Wiesław Wójcik TChr
dyrektor IDE

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda