Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Rok Serca Jezusowego w szczecińskim sanktuarium

Chrystusowcy: Rok Serca Jezusowego w szczecińskim sanktuarium

Redakcja

W Wielki Czwartek, podczas uroczystej Mszy Krzyżma w archikatedrze szczecińskiej został publicznie odczytany dekret Arcybiskupa – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego ogłaszający ROK SERCA JEZUSOWEGO w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

ROK SERCA JEZUSOWEGO upamiętni 250. rocznicę ustanowienia święta Najświętszego Serca Pana Jezusa dla Kościoła w Polsce. Dodajmy, że w Kościele powszechnym święto to zostało wprowadzone dopiero w 1856 roku. ROK SERCA JEZUSOWEGO rozpocznie się 27. czerwca 2014 roku, w uroczystość NSPJ, i potrwa do tejże uroczystości w roku następnym (12.06.2015). Zaplanowano szereg celebracji liturgicznych, katechez i adoracji Najświętszego Sakramentu. Program ROKU SERCA JEZUSOWEGO zakłada szeroką prezentację postaci i duchowości czcicieli Serca Bożego. Szczególny nacisk zostanie położony na przeżywanie tajemnicy kapłaństwa i Eucharystii jako niezastąpionych darów Serca Jezusowego dla Kościoła. Celebracje pierwszych czwartków miesiąca i pierwszych piątków otrzymają podniosłą oprawę. Sanktuarium, w którym od ponad półwiecza istnieje kaplica całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu i konfesjonał wieczysty szeroko otwiera swoje podwoje dla pielgrzymów i pątników. ROK SERCA JEZUSOWEGO będzie także okazją zyskania specjalnych odpustów.

Podczas wielkoczwartkowej uroczystości, na dekrecie Arcybiskupa Metropolity ogłaszającym ROK SERCA JEZUSOWEGO swój podpis złożył także ks. Ryszard Głowacki, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kustosz Sanktuarium, ks. dr Jarosław Staszewski SChr ufa, że ROK SERCA JEZUSOWEGO przyczyni się do głębszego zrozumienia i pogłębienia kultu Bożego Serca.

Ks. dr Jarosław Staszewski TChr.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda