Chrystusowcy: Wyróżnienie dla ks. Jarosława Staszewskiego

W środę, 19 grudnia, już po raz czwarty, wręczono wyróżnienia starosty stargardzkiego za działania służące promocji powiatu stargardzkiego i jego dobrego wizerunku. Wyróżnienia przyznawane są osobom i instytucjom działającym na terenie powiatu w szeroko pojętej sferze społecznej, upowszechniają kulturę, sport i turystykę, dbają o dziedzictwo kulturowe i swoją „Małą Ojczyznę”.

W tym roku takie wyróżnienie otrzymał chrystusowiec, ks. Jarosław Staszewski TChr, proboszcz parafii pw. św. Józefa przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Stargardzie Szczecińskim.

W uzasadnieniu przyznanego wyróżnienia starosta stargardzki Waldemar Gil przypomniał, że w 2003 roku z inicjatywy ks. Jarosława Staszewskiego ogłoszono św. Jana Chrzciciela patronem Stargardu. W parafialnym kościele św. Jana powstał „Ołtarz Ojczyzny”, który upamiętnia ważne osoby i wydarzenia z historii Polski. Ołtarz, co rusz wzbogacany jest kolejnymi tablicami, choćby tą poświęconą żołnierzom wyklętym. Wyróżnienie zostało przyznane za długoletnie zaangażowanie w krzewienie wartości patriotycznych, ochronę dziedzictwa kulturowego, upowszechnianie kultury i współpracę. Księdzu Jarosławowi serdecznie gratulujemy.

Za: www.chrystusowcy.pl