Home WiadomościZ kraju Chrystusowiec w Radzie Programowej TVP Polonia

Chrystusowiec w Radzie Programowej TVP Polonia

Redakcja

Z końcem marca 2021 roku Rada Mediów Narodowych podjęła uchwałę o powołaniu naszego Współbrata, ks. Leszka Kryży SChr do Rady Programowej TVP Polonia. Nowe obowiązki podejmie on 27 kwietnia 2021 r.

Ks. Leszkowi gratulujemy i zapewniamy o modlitewnym wsparciu w wypełnianiu nowej i wszystkich innych posług.

Dodajmy, że niedawno ks. Leszek wraz z ekipą telewizyjną odbywał podróż po Ukrainie, wciąż bardzo aktywnie działa w Biurze Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, która organizuje różne akcje pomocowe dla chrześcijan w krajach byłego Związku Sowieckiego. Nie jest to tylko pomoc materialna, ale także duchowa.

*    *    *

Przy okazji chcielibyśmy nadmienić, że w tym okresie okołoświątecznym wypowiedzi naszych Współbraci posługujących na Wyspach Brytyjskich zostały włączone w programy TVP Polonia mówiące o spędzaniu Świąt Wielkanocy na emigracji, o pewnej inności celebracji liturgicznych w czasie pandemii i o kultywowaniu ojczystych tradycji: znalazły się tu wypowiedzi ks. Sebastiana Ludwina SChr z Londynu i ks. Karola M. Rogasika SChr z Manchesteru.

Natomiast przy okazji prezentacji Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie, w której od początku istnienia duszpasterzują chrystusowcy, o wypowiedź poproszono ks. Jacka Stańka SChr, obecnie tam posługującego Współbrata.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda