Home WiadomościZ kraju Cieszyn: „Dobra lodówka” działa przy franciszkańskim klasztorze

Cieszyn: „Dobra lodówka” działa przy franciszkańskim klasztorze

Redakcja

Na terenie franciszkańskiego klasztoru w Cieszynie powstała „Dobra lodówka”, czyli szafa z żywnością dla osób potrzebujących. Działa na wzór jadłodzielni.

Franciszkanie z Klasztoru Braci Mniejszych w Cieszynie zapowiedzieli wcześniej, że w ramach pomocy osobom ubogim i bezdomnym w ich klasztorze planują ustawienie na stałe tzw. lodówki społecznej, w której mieszkańcy mogliby dzielić się żywnością z osobami potrzebującymi.

Od 18 listopada br. przy furcie klasztornej stoi już lodówka społeczna, działająca na wzór jadłodzielni i podobnych inicjatyw w innych miastach.

„Celem tego miejsca jest pomoc osobom ubogim oraz zapobieganie marnowaniu się żywności. Codziennie od 7.00 do 21.00 można tam przynosić produkty żywnościowe, którymi chcemy podzielić się z innymi” – zachęcają franciszkanie.

Do lodówki można włożyć żywność, która jest świeża i nie przekroczyła terminu ważności określonego na opakowaniu, produkty suche: kasze, ryże, makarony, mąki, cukry, ciastka (w nieuszkodzonych opakowaniach), produkty w opakowaniach zamkniętych typu konserwy, słoiki, próżniowe itp., sery, jogurty, twarogi w oryginalnie zamkniętych opakowaniach, zapakowane pieczywo i inne wyroby piekarnicze, warzywa i owoce.

rk / Cieszyn
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda