Home WiadomościZ kraju COVID-19 w domach zakonnych

COVID-19 w domach zakonnych

Redakcja

Kościół orionistów na Lindleya w Warszawie zamknięty. Msze bez udziału wiernych aż do odwołania.

“W związku z dodatnim wynikiem testu na COVID-19 u jednego z księży orionistów Msze święte będą odprawiane przy zamkniętym kościele i transmitowane przez internet aż do odwołania” – poinformował proboszcz parafii św. Alojzego Orione na Ochocie.

Nieczynna będzie również kancelaria parafialna. W sprawach nie wymagających osobistego stawienia się, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 22 621 50 08.

Przepraszamy za utrudnienia, prosząc o wyrozumiałość i modlitwę – napisali księża orioniści z parafii bł. Alojzego Orione.

Za: www.archwwa.pl


Kapucyni: Kolejne zachorowania wśród braci

W ostatnich dniach w kilku naszych domach zakonnych pojawiły się kolejne przypadki zachorowań na koronawirusa. Od kilku dni jeden z braci, który przechodzi chorobę w sposób ciężki, jest hospitalizowany. Bardzo prosimy o modlitwę o zdrowie dla chorych współbraci i całej naszej wspólnoty braterskiej.

Dla bezpieczeństwa wiernych działalność duszpasterska w parafiach, gdzie mogłoby istnieć ryzyko zakażenia, została wstrzymana. Bracia chorzy mieszkają w bezpiecznych i odizolowanych częściach naszych domów zakonnych.

Przepływ informacji między wspólnotami i natychmiastowe podejmowanie decyzji umożliwia działająca w naszej prowincji Grupa Zarządzania Kryzysowego. Bracia w niej posługujący, będąc w kontakcie z chorymi oraz lekarzami POZ, monitorują sytuację i koordynują działania mające na celu zatrzymanie kolejnych zakażeń.

Za: www.kapucyni.pl


Kędzierzyn-Koźle: Duszpasterze poddani kwarantannie po uroczystościach bierzmowania

W związku z potwierdzeniem obecności koronawirusa u biskupa opolskiego Andrzeja Czai, duszpasterze parafii pw. św. Eugeniusza de Mazenoda zostali poddani kwarantannie do 19 października – taką decyzję podjęła Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Oblaci mieli styczność z biskupem podczas uroczystości bierzmowania w czwartek i piątek zeszłego tygodnia.

Kościół będzie otwarty normalnie, a Msze święte będą odprawiać inni kapłani, którzy nie mieli kontaktu z księdzem biskupem – informuje o. Krzysztof Jurewicz OMI, proboszcz parafii.

(pg)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda