Home WiadomościZ kraju Czuwanie Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Jasnej Górze

Czuwanie Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Jasnej Górze

Redakcja

W noc z 24 na 25 czerwca 2012 r. Siostry Terezjanki pielgrzymowały na Jasną Górę, by w Domu Matki Bożej złożyć dziękczynienie za 75-lat istnienia swego Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Zgromadzenie zostało założone przez Ks. Bpa Adolfa Piotra Szelążka 1 sierpnia 1936 r. Nasz Ojciec Założyciel powtarzał: „Nie jest naprawdę czcicielem św. Teresy, kto nie potęguje w sobie czci do Najświętszej Maryi Panny”. Dlatego też zapragnęłyśmy przybyć na Jasną Górę, by w obecności Maryi Częstochowskiej, modlić się wraz ze św. Teresą, o łaskę coraz pełniejszego zawierzenia Bogu jak dziecko zawierza Najlepszemu Ojcu.

Nasze czuwanie rozpoczęłyśmy udziałem w Apelu Jasnogórskim. Wraz z nami modlił się J.E. Ks. Bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej. W czasie Apelu Przełożona generalna Zgromadzenia s. Judyta Jankowska zawierzyła Maryi Naszą Rodzinę Zakonną.

Nocne czuwanie rozpoczęłyśmy udziałem w Eucharystii, którą celebrował J. E. Ks. Bp Adam Bałabuch o godz. 22.00. Po tej Mszy Świętej cała nasza grupa (siostry wraz z przyjaciółmi Zgromadzenia oraz czcicielami Matki Bożej i św. Teresy) złożyli Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Od godz. 23:00 do 1:00 adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wobec Naszego Pana odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, aby bardziej otworzyć swe serca na dar życia w wolności dzieci Bożych i dzieci Kościoła, który jest naszym Domem.

W trakcie adoracji odmawialiśmy radosne tajemnice Różańca św.

Od godz. 1:00 do 2:00 wsłuchiwaliśmy się w słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Ks. Bpa Adolfa Piotra Szelążka – Założyciela Zgromadzenia, które pogłębiały naszą cześć do Najświętszej Maryi Panny. Mogliśmy też oddać cześć Relikwiom Św. Teresy od Dzieciątka Jezus przywiezionych przez wspólnotę Sióstr ze Ścinawki Dolnej.

Nasze intencje i troski, z którymi przybyliśmy do Domu Matki, mogliśmy połączyć ze zbawczą męką Chrystusa odprawiając wspólnie Drogę Krzyżową, a następnie w Koronce do Bożego Miłosierdzia wypraszać miłosierdzie, miłość i ufność dla nas i całego świata.

Czuwanie zakończyło się Mszą św. wotywną o św. Teresie od Dzieciątka Jezus.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli modlić się wraz z nami, szczególnie J.E.Ks. Biskupowi Adamowi, oraz wszystkim pielgrzymom przybyłym wraz z naszymi Siostrami z różnych miejsc Polski. Niech nasze modlitewne spotkanie pobudzi nas do wyznania wraz ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus: „ O, jakże kocham Najświętszą Maryję Pannę!…”.

Siostry Terezjanki

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda