Home WiadomościZ kraju Dąbrowa Górnicza: palma dla misji

Dąbrowa Górnicza: palma dla misji

Redakcja

W niedzielę 6 kwietnia we franciszkańskiej parafii św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu odbyła się akcja sprzedaży palm wielkanocnych „Palma misjom”.

Celem akcji była zbiórka funduszy na dożywianie dzieci w Afryce, szczególnie w miejscowości Matugga, gdzie pracują franciszkańscy misjonarze.

Wielką pomocą wykazali się nasi najmłodsi parafianie i sympatycy, czyli dzieci, które poprzez pomoc w sprzedaży palm lub zakupie wspierali swoich rówieśników będących daleko od nich.

Sprzedaliśmy 150 palm, co pomogło nam uzyskać kwotę 774 złotych. Poprzez zaangażowanie dzieci i ludzi dobrej woli udało się nam do tej pory „zaadoptować”, czyli opłacić kilkorgu dzieciom z Afryki, wyżywienie i edukację przez cały rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspieranie misji, zwłaszcza naszych franciszkańskich. Do zobaczenia przy następnej akcji pomocy misjom!

o. Łukasz Ścieszka/red.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda