Home WiadomościZ kraju Dębowiec pożegnał uczestników „Wyzwania”

Dębowiec pożegnał uczestników „Wyzwania”

Redakcja

W piątek 12 lipca zakończyło się 32. Saletyńskie Spotkanie Młodych. Zgromadziło ono blisko 1100 osób wraz z opiekunami.

Po wspólnej modlitwie porannej i śniadaniu uczestnicy spotkania zastanawiali się, w jaki sposób w ciągu roku kontynuować dobre doświadczenia zebrane podczas SSM. Młodzi mieli okazję zapraszać się nawzajem do wspólnot i grup apostolskich działających przy parafiach oraz podzielić się swoim przeżyciem „Dębowca”.

Mszy św. na zakończenie spotkania przewodniczył przełożony polskich saletynów ks. Grzegorz Zembroń MS. W homilii zwrócił on uwagę, że największe życiowe wyzwania wiążą się z trzema wyznaniami: wiary, miłości i słabości. Ksiądz prowincjał zachęcał młodych, by na koniec pobytu w Dębowcu z zaufaniem poprosili Maryję o pomoc w podejmowaniu życiowych wyzwań.

Przełożony polskich saletynów podziękował też za owocną pracę ks. Karolowi Tomczakowi MS, którzy przez sześć lat odpowiadał za Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań oraz przez trzy lata był organizatorem Saletyńskich Spotkań Młodych. Jednocześnie ksiądz prowincjał ogłosił, że nowym odpowiedzialnym za SSM będzie ks. Piotr Grudzień MS, a dyrektorem Saletyńskiego Duszpasterstwa Powołań ks. Jakuba Pawłowskiego MS.

W 32. Saletyńskim Spotkaniu Młodych uczestniczyło prawie 1200 osób z całej Polski, a także małe grupy z Czech, Francji i Słowacji oraz pojedyncze osoby ze Szwajcarii i Rosji. Pięciodniowy festiwal młodych w Dębowcu odbywał się pod hasłem „Wyzwanie”. Gośćmi spotkania byli: ks. Jakub Bartczak, Darek Malejonek, Karolina i Maciej Piechowie, Adam Polkowski, ks. Łukasz Stachura MS, ks. Tomasz Źwiernik. Na scenie SSM zagrali: 2 Tm 2,3, Rock and Fire oraz Tymczasowa Formacja Prowizoryczna.

Spotkania w Dębowcu są ważnym elementem pracy duszpasterskiej saletynów z młodymi. Uczniowie szkół ponadpodstawowych przyjeżdżają do Dębowca, by wzmocnić swoją więź z Bogiem, pogłębić wiarę, zastanowić się nad powołaniem życiowym powołanie oraz spotkać wielu ciekawych ludzi. Przyszłoroczne, 33. Saletyńskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 6 do 10 lipca.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda