Home WiadomościZ kraju Dębowiec: Zakończyło się spotkanie młodzieży

Dębowiec: Zakończyło się spotkanie młodzieży

Redakcja

Dębowiec pożegnał uczestników 26. Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych. Mimo deszczowej pogody młodzi z uwagą słuchali konferencji i modlili się podczas Eucharystii.

Rano młodzież wysłuchała konferencji Beaty i Marcina Mądrych, którzy opowiedzieli o swoim życiu małżeńskim i rodzinnym. Zachęcali oni młodych, aby roztropnie szukać partnerów. Pani Beata podkreślała, że czuje się spełniona jako kobieta w pełni szanowana przez mężczyznę.

Następnie państwo Mądrzy odpowiadali na pytania młodzieży, która przede wszystkim pytała o to, jak sobie radzić w dzisiejszym świecie, gdzie szukać wartościowych partnerów. Państwo Mądrzy mówili, ze właśnie takie spotkania są dobrym miejscem na poznawania nowych, wartościowych i odpowiedzialnych ludzi.

Żywym przykładem, że Dębowiec łączy nie tylko duchowo, jest dwoje młodych ludzi – Ania i Rafał, którzy poznali się cztery lata temu właśnie na spotkaniu młodych, a w tym roku w sierpniu zawierają małżeństwo. W czwartek przywieźli oni do Dębowca srebrne serduszko wotywne jako wyraz wdzięczności Matce Bożej Saletyńskiej.

Ostatnim, lecz najważniejszym akcentem była Eucharystia pod przewodnictwem kustosza sanktuarium w Dębowcu ks. Romana Grądalskiego MS. W homilii zachęcał, by przez swoje dobre życie i nawrócenie ocierać łzy Matki Bożej płaczącej w La Salette. Mówił także o cudach, które dzięki modlitwie i wierze dokonują się w sanktuarium w Dębowcu.

26. Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych zgromadziło ponad 2600 uczestników z całej Polski oraz ze Słowacji, Czech i Ukrainy. Młodzież przez sześć dni pod hasłem „Wiaryg(ł)odni” szukała odpowiedzi na pytania dotyczące wiary i życia chrześcijanina we współczesnym świecie.

Spotkania w Dębowcu są jednym z najważniejszych elementów duszpasterskiej pracy księży saletynów wśród młodzieży. Dla wielu młodych ludzi to początek nowego życia z Bogiem, a niektórzy z nich właśnie w Dębowcu wyraźnie odkryli swoje powołanie do życia małżeńskiego, kapłańskiego czy zakonnego.

(gz/ap)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda