Home WiadomościZ kraju Do Kodnia przybyła kryształowa monstrancja z Medjugorie – w listopadzie sanktuarium stanie się centrum modlitwy o pokój na świecie

Do Kodnia przybyła kryształowa monstrancja z Medjugorie – w listopadzie sanktuarium stanie się centrum modlitwy o pokój na świecie

Redakcja

Do sanktuarium w Kodniu dotarła kryształowa monstrancja z Medjugorie, ukazująca wizerunek Matki Bożej, okalający miejsce na melchizedek. Po zakończeniu peregrynacji zostanie umieszczona w kaplicy wieczystej adoracji w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w sanktuarium w Medjugorie.

Pomysłodawcą utworzenia 12 ośrodków na świecie, w których trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju jest Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace”.

Przybycie monstrancji z Medjugorie do naszej parafii i sanktuarium nie jest wcale przypadkowe. To tutaj Króluje nam Matka Boża Kodeńska – Matka Jedności. A jedność to synonim pokoju! Dlatego też wobec coraz bardziej narastającego niepokoju w naszej ojczyźnie i w świecie, spowodowanym nie tylko pandemią koronawirusa i myśląc także o tym co dzieje się u naszych sąsiadów za wschodnią granicą na Białorusi i Ukrainie, chcemy i my jako rodzina parafialna wraz z przybywającymi pielgrzymami z bliska i z daleka, by razem „wypełnić” tą monstrancję gorącą modlitwą o pokój w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie – wyjaśnia o. Dariusz Malajka OMI, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium.

Adoracja w Kodniu odbędzie się w dniach 11-25 listopada. W święto Niepodległości rozpocznie się po Mszy św. o godzinie 10.30 i potrwa do godziny 17.00. W następne dni odbywać się będzie według ustalonego porządku – w dni powszednie: w godzinach 12.00-17.00, w niedziele: 13.00-17.00.

Przypominamy, że na stronie oblaci.pl można śledzić transmisję on-line z kodeńskiego sanktuarium. Widget znajduje się na bocznym pasku (strona przeglądana na komputerach) lub pod aktualnościami (w wersji mobilnej).

(pg/zdj. reginapacis.pl)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda