Home WiadomościZ kraju Do św. Stanisława po dar gorliwego zaangażowania

Do św. Stanisława po dar gorliwego zaangażowania

Redakcja

Tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę przejdzie w niedzielę, 13 maja. Krakowskie uroczystości będą okazją do modlitwy o dar dojrzałej wiary dla Polaków i gorliwe zaangażowanie w dzieło nowej ewangelizacji. Eucharystii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi kard. Dominik Duka, prymas Czech.

Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę przejdzie w niedzielę, 13 maja. Uroczystość ku czci św. Stanisława będzie krokiem w Rok Wiary, który formalnie zaczyna się w październiku i jest wezwaniem do Nowej Ewangelizacji. Święto głównego patrona Polski będzie szczególną okazją do modlitwy o dar dojrzałej wiary dla wszystkich Polaków. „Przez wstawiennictwo św. Stanisława i bł. Jana Pawła II będziemy prosić Boga, aby gorliwe zaangażowanie w dzieło nowej ewangelizacji przenikało nasze życie parafialne, społeczne i polityczne” – wyjaśnia w zaproszeniu na uroczystości metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Procesja z Wawelu na Skałkę wyruszy z Wawelu o godz. 9.00.

Nowym elementem tegorocznych obchodów jest nabożeństwo Drogi Światła według czternastu stacji paschalnych przekazanych Kościołowi przez bł. Jana Pawła II. Poprowadzi je bp Grzegorz Ryś, a całość przygotuje młodzież akademicka. Droga Światła przejdzie z Wawelu do miejsca męczeństwa św. Stanisława w przeddzień procesji, czyli 12 maja. Rozpocznie się o godz. 20.30.

W archidiecezji krakowskiej trwa nowenna ku czci Świętego Patrona. Liturgiczne wspomnienie św. Stanisława BM przypada 8 maja, a doroczne uroczystości w miejscu jego męczeństwa mają miejsce zawsze w niedzielę po nim. „Procesja z Wawelu na Skałkę w historii naszej Ojczyzny zawsze miała charakter zarówno święta kościelnego, jak i patriotycznego oraz narodowego” – podkreśla kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

(diec./md © Biuro Prasowe KEP 2012)

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda