Home WiadomościZ kraju „Dobre Nowiny” w maju

„Dobre Nowiny” w maju

Redakcja

Majowy numer „Dobrych Nowin”, prawdziwie wiosenny, przynosi z sobą wiele ciekawych artykułów.

Na początek warto polecić rozmowę z o. Serafinem Michalenko, marianinem, który pracuje w Bostonie, a który był świadkiem wielu cudów Bożego Miłosierdzia.

O. Serafin w rozmowie z Małgorzatą Pabis opowiada o cudzie beatyfikacyjnym Siostry Faustyny. Marianin przyjechał do Łagiewnik z chorą kobietą – Amerykanką Maureen Digan i razem z nią modlił się przed słynącym łaskami obrazem Pana Jezusa Miłosiernego, a potem był świadkiem jej uzdrowienia oraz łaski, jaka została wyproszona dla jej syna Roberta. Kapłan opowiada także o tym, jak rodził się kult Bożego Miłosierdzia oraz o tym, jaki on sam miał w tym udział.

Czytelnicy „Dobrych Nowin” mogą zapoznać się z historią uzdrowienia chłopca – Anioła Romano Domingueza Gozalesa z Paragwaju. Cud ten przyczynił się do ogłoszenia błogosławioną karmelitankę – Marię Felicję Guggiari Echeverria.

W numerze przeczytamy także świadectwo nawrócenia bezdomnego mężczyzny – Daniela.

W majowych „Dobrych Nowinach” nie zabraknie ciekawostek, a wśród nich przeczytamy tekst Henryka Bejdy „Jak generał cud wymodlił”, historię redemptorystów „Bliźniacy w habitach”. Wielu z przyjemnością przeczyta zapewne wywiad Tomasza Gawędzkiego z Markiem Citką.

Zapraszamy do lektury!

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda