Home WiadomościZ kraju Dobroszyce: „Czemu nie?”

Dobroszyce: „Czemu nie?”

Redakcja

W Dobroszycach rozpoczęło się 26. Salwatoriańskie Forum Młodych pod hasłem: „Czemu nie?”. Przyjechało 450 uczestników.

Jest to coroczne 10-dniowe spotkanie dla młodzieży, która zbiera się w niewielkiej wiosce, tworząc wspólnotę chrześcijańską pod przewodnictwem salwatorianów. Oprócz bliskiego spotkania z Bogiem organizatorzy przygotowują bardzo bogatą ofertę warsztatów. W tym roku uczestnicy mają do wyboru aż 29 opcji, od teatru przez koszykówkę po samoobronę i mozaikę, terapię manualną, język migowy, piłkę nożną czy Lectio Divina.

Gośćmi spotkania będą m.in. bp. Rafał Markowski i Sylwia Jaśkowiec. Koncerty zagrają: niemaGOtu i Patrycja Markowska.

Podczas Mszy św. inaugurującej spotkanie kazanie wygłosił ks. Łukasz Anioł. Zapraszał młodzież do otworzenia się na łaskę Pana Jezusa. – Pan Jezus przychodzi do nas i daje nam konkretną propozycję. Pragniemy zaprosić cię do tego, abyś tutaj, na forum, spróbował odbudować swoją relację z Bogiem lub nawiązał ją po raz pierwszy. Może zostałeś przydzielony nie do tego warsztatu, którego chciałeś. Daj się zaskoczyć. Pozwól, aby Bóg wlał nowe wino do twojego nowego bukłaku. Nie bój się! – apelował do młodzieży kapłan, zachęcając ją do odważnej postawy podczas spotkania.

Po Eucharystii odbyły się pierwsze spotkania w grupach. W tym roku utworzono 24 grupy, w tym jedną międzynarodową. W każdej jest ok. 15 osób i 2 lub 3 animatorów. Ponadto każda grupa posiada swojego duchowego opiekuna (siostra zakonna, ksiądz lub kleryk).

Nasze poczynania możecie śledzić tu:
https://wroclaw.gosc.pl/doc/5698523.Ruszylo-Salwatorianskie-Forum-Mlodych

Instagram: ruchmlodziezysalwatorianskiej
Facebook: Salwatoriańskie Forum Młodych

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda