Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Elektroniczne książki o różańcu

Dominikanie: Elektroniczne książki o różańcu

Redakcja

Dominikanie – zakon z którym tradycja wiąże modlitwę różańcową od czasów średniowiecza – proponują w październiku lekturę dwóch książek, dostępnych na stronie www.rozaniec.dominikanie.pl.

Jedna z nich, „Różaniec modlitwą Jana Pawła II”, autorstwa dominikanki siostry Marii Anny Malickiej, mniszki mieszkającej i modlącej się w klasztorze w Radoniach koło Warszawy, zawiera wskazania, jak odmawiać różaniec według nauki Jana Pawła II. Ponadto zamieszczono w niej rozważania poszczególnych tajemnic różańcowych.

Książka s. Malickiej została przygotowana w formacie: PDF, docx, ePUB (na iPada i wiele innych) oraz MOBI (dla Kindle’a).

Na www.rozaniec.dominikanie.pl dostępna jest także przygotowana w 2011 roku książka o. Szymona Niezgody zatytułowana „Rozważania różańcowe”. Tajemnice światła opracował do tej publikacji o. Stanisław Przepierski.

Książka o. Niezgody została przygotowana również w formacie: PDF, docx, ePUB (na iPada i wiele innych) oraz MOBI (dla Kindle’a).

„Obydwie pozycje stanowią cenną pomoc w przygotowaniu nabożeństw różańcowych, a także w osobistym rozwoju duchowym” – uważa dominikanin o. Stanisław Gołąb, prowincjalny promotor różańca.

KAI/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda