Home WiadomościZ kraju Dominikanie – Gdańsk: Informacja w sprawie zwrotu darowizny od Spółki Amber Gold

Dominikanie – Gdańsk: Informacja w sprawie zwrotu darowizny od Spółki Amber Gold

Redakcja

12 października w klasztorze gdańskim odbyło się spotkanie z Syndykiem Masy Upadłościowej spółki Amber Gold w Gdańsku, który powołując się na przepisy prawa upadłościowego zażądał zwrotu ostatniej przekazanej klasztorowi darowizny od spółki Amber Gold. Chodziło o darowiznę z dnia 2 kwietnia b.r. w wysokości 475.493,00 zł, która z chwilą ogłoszenia upadłości darczyńcy – na mocy prawa upadłościowego i naprawczego zgodnie z treścią art. 127 ustawy z dnia 28.02.2003 r. – uznać należy za bezskuteczną.

13 października odbyła się Rada Konwentu w Gdańsku, która jednogłośnie zdecydowała o konieczności zadośćuczynienia roszczeniom Syndyka wobec Klasztoru.

16 października w siedzibie spółki Amber Gold, w której rezyduje obecnie Syndyk Masy Upadłościowej, zostało podpisane porozumienie, na mocy którego Klasztor zobowiązał się do zwrotu rzeczonej darowizny w wysokości 475.493,00 zł w terminie do końca miesiąca października 2012 roku. Jednocześnie na mocy tego porozumienia Syndyk Masy Upadłościowej potwierdził, że zwrot wyżej wymienionej kwoty wyczerpuje jego roszczenia wobec Klasztoru z tytułu bezskuteczności czynności darowizny.

21 października w ramach ogłoszeń duszpasterskich poinformowano wiernych kościoła św. Mikołaja w Gdańsku o zwrocie darowizny.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda