Home WiadomościZ kraju Dominikanie – Gdańsk: Śniadanie Wielkanocne z osobami potrzebującymi

Dominikanie – Gdańsk: Śniadanie Wielkanocne z osobami potrzebującymi

Redakcja

Śniadanie Wielkanocne z osobami potrzebującymi odbywa się po raz 30. Tradycyjnie odbywało się przy dworcu PKP w Gdańsku, gdzie zapoczątkował je ojciec Michał Zioło, ówczesny duszpasterz gdańskiego duszpasterstwa akademickiego “Górka”. W Niedzielę Zmartwychwstania studenci spotykali się z osobami w kryzysie bezdomności, kupowali im posiłki w dworcowym barze i świętowali wspólnie największe chrześcijańskie święto. Później forma świętowania została zmieniona, studenci szykowali zupę oraz paczki z najpotrzebniejszymi codziennym rzeczami, które były rozdawane podczas spotkania. Jednak i ta forma została zmieniona gdy przyszła pandemia. Wtedy pierwszy raz musieliśmy odwołać nasze Śniadanie, ale już przy następnej akcji zdecydowaliśmy, że pomoc bliźniemu jest najważniejsza. Postanowiliśmy stworzyć paczki które dostarczyliśmy do noclegowni. Jednak rzeczywistość stawia nam nowe wyzwania. Po zmierzeniu się z pandemią i wymuszona izolacją przyszło nam się zmierzyć z wojną. Grono osób potrzebujących powiększyło się w ekspresowym tempie, a nasze społeczeństwo ruszyło od razu do pomocy i ten egzamin zdaje wzorowo.

Dlatego nasze doroczne Śniadanie Wielkanocne rozszerzyło swoje działania. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć osoby w kryzysie bezdomności, domy samotnej matki oraz uchodźców z Ukrainy.

Nasza akcja będzie składała się z dwóch działań. Jedno z nich to śniadanie w Niedzielę Zmartwychwstania, które spędzimy wspólnie z osobami w kryzysie bezdomności, potrzebującymi oraz uchodźcami przy ciepłym żurku i domowych ciastach.

Drugie działanie to organizacja paczek dla osób potrzebujących, które zostaną przekazane do współpracujących z nami ośrodków pomocy. W paczkach będą między innymi skarpetki, artykuły higieniczne jak pasta do zębów czy żel pod prysznic oraz żywność. Poza tym wspieramy ośrodki również w inny sposób, jak zakup komód czy kosmetyków do pielęgnacji niemowląt. By to zorganizować potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego.

Aby uzyskać potrzebne środki uruchomiliśmy zrzutkę z której pieniądze zostaną przekazane na ten właśnie cel.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany zaangażowaniem się w akcję jako wolontariusz zapraszamy na nasze wydarzenie facebookowe oraz grupę wolontariuszy, gdzie znajduje się więcej informacji na temat pomocy.

Linki:

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda