Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Noc Miłosierdzia w Poznaniu

Dominikanie: Noc Miłosierdzia w Poznaniu

Redakcja

Już po raz kolejny w kościele ojców dominikanów w Poznaniu odbędzie się Noc Miłosierdzia – kilkugodzinne nabożeństwo, poprzedzające ustanowione przez Jana Pawła II w tydzień po Wielkanocy święto Miłosierdzia Bożego.

Modlitewne czuwanie rozpocznie się w sobotę 14 kwietnia o godzinie 20. modlitwą brewiarzową. Na Noc Miłosierdzia Jezusa Ogrodnika złożą się również modlitwy o nawrócenie i uzdrowienie, adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja, którą wygłosi o. Wojciech Dudzik z miesięcznika „W drodze”.

Około godz. 1 po północy w kościele Matki Bożej Różańcowej rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem o. Józefa Zborzila,  duszpasterza wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Jerozolima, która organizuje Noc Miłosierdzia. Kazanie wygłosi o. Jacek Pietrzak z miesięcznika „W drodze”.

„Miłosierny Bóg chce nas przywrócić do pełni miłości poprzez Jezusa, który troszczy się o nas niczym ogrodnik, byśmy wzrastali do jedności z Bogiem” – tłumaczy o. Zborzil nazwę nabożeństwa Noc Miłosierdzia Jezusa Ogrodnika.

Wspólnota Jerozolima powstała przy poznańskim kościele dominikanów w 1980 roku. Tworzą ją głównie ludzie młodzi, którzy spotykają się w każdą środę na mszy świętej i modlitwie. Wspólnota organizuje ponadto spotkania, rekolekcje, dni skupienia i seminaria.

Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił w 2000 roku papież Jan Paweł II podczas kanonizacji Świętej Siostry Faustyny.

sz/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda