Home WiadomościZ kraju Dominikanie ochrzczą dorosłych

Dominikanie ochrzczą dorosłych

Redakcja

Ponad dwadzieścia dorosłych osób ochrzczą ojcowie dominikanie w Wielką Sobotę podczas uroczystości Wigilii Paschalnej.

Będzie to nawiązanie do starożytnej praktyki Kościoła, kiedy chrztu udzielano tylko w Wielką Sobotę. Nowoochrzeczeni otrzymają też wówczas bierzmowanie i po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej.

W dominikańskim kościele Świętego Dominika na warszawskim Służewie do chrztu przystąpi aż 14 katechumenów – jak nazywa się przyjmujących ten sakrament w wieku dorosłym.

„Będzie to ważna uroczystość dla wszystkich naszych parafian, gdyż podczas wielkosobotniej liturgii odnawia się przyrzeczenia chrzcielne, by stać się bardziej gorliwym chrześcijaninem” – mówi o. Witold Słabig, proboszcz miejscowej parafii, który udzieli chrztu katechumenom.

Po dwoje dorosłych przyjmie chrzest w Wielką Sobotę w bazylice Świętej Trójcy w Krakowie oraz w dominikańskiej kaplicy w Łodzi, a trzy osoby w kościele Świętego Mikołaja w Gdańsku.

„Pan Bóg doprowadza ludzi do wiary w tajemniczy sposób i w różnym czasie. Tych katechumenów przyprowadził akurat w dorosłym wieku, a oni odpowiedzieli na łaskę wiary w sposób świadomy i dojrzały” – mówi o. Tomasz Grabowski, który opiekuje się katechumenami w Krakowie.

Katechumeni przygotowywali się do przyjęcia sakramentu chrztu przez kilka ostatnich miesięcy.

sz / dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda