Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Ojciec Michał Mitka przeorem w Krakowie

Dominikanie: Ojciec Michał Mitka przeorem w Krakowie

Redakcja

Nowy przeor zastąpi ojca Pawła Kozackiego, który został prowincjałem Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego.

Wyboru przeora dokonała kapituła klasztoru, a następnie zatwierdził go nowy Prowincjał, który jeszcze do niedawna sam był przełożonym krakowskiej wspólnoty dominikanów. Po wyborze o. Pawła Kozackiego na urząd prowincjała, w klasztorze zarządzono wybory nowego przeora.

Objęcie urzędu przez o. Mitkę odbędzie się 7 kwietnia – w kaplicy klasztornej przeor elekt złoży przed południem uroczyste wyznanie wiary wobec Prowincjała i krakowskiej wspólnoty braci. O godz. 12 w bazylice Świętej Trójcy zostanie odprawiona msza święta konwentualna.

35-letni o. Michał Mitka wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego w 1999 roku, sześć lat później złożył śluby wieczyste, a w roku 2006 przyjął święcenia kapłańskie. W latach 2010-2013 był przeorem klasztoru w Gdańsku. Ostatnio pracował w Monachium w Niemczech.

Klasztor Świętej Trójcy w Krakowie założył w 1223 roku św. Jacek Odrowąż, który sprowadził Zakon Kaznodziejski do Polski. To najstarsza i największa wspólnota dominikańska w kraju.

fot. Krzysztof Ziętarski / krzysztofzietarski.pl

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda