Home WiadomościZ kraju Dominikanie ostrzegają: uwaga na fałszywe zaświadczenia

Dominikanie ostrzegają: uwaga na fałszywe zaświadczenia

Redakcja

Dominikanie z Gdańska poinformowali, że na internetowych portalach sprzedażowych pojawiły się fałszywe dokumenty, które mają dotyczyć odbytych kursów przedmałżeńskich oraz zaświadczeń z poradni rodzinnej.

Na podrobionych dokumentach widnieją podrobione pieczęcie gdańskiego klasztoru, parafii oraz imienna pieczęć proboszcza, a także sfałszowane podpisy ojców dominikanów.

Na swoim profilu na Facebooku gdańscy Dominikanie piszą: „Tego typu działanie jest przestępstwem i każda parafia, gdzie posługiwano się fałszywymi dokumentami jest zobowiązana do zawiadomienia Policji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.”

Ojcowie dominikanie ubolewają, że narzeczeni, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa oszukują przy kupowaniu fałszywych dokumentów, mimo że będą składali małżeńską przysięgę uczciwości.

“Proboszczowie parafii w całej Polsce postawieni są, czasem w dniu samego ślubu, w niezwykle kłopotliwej sytuacji, gdy orientują się, że w przedstawione przez parę młodą dokumenty są fałszywe” – informują dominikanie z Gdańska.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda