Home WiadomościZ kraju Dominikanie proponują “bilety” na Triduum Paschalne

Dominikanie proponują “bilety” na Triduum Paschalne

Redakcja

Tridum Paschalne zbliża się wielkimi krokami. Dominikanie z Poznania i Rzeszowa proponują “bilety”, które mają pomóc w przestrzeganiu limitu osób w Kościele.

Rezerwacje w Poznaniu rozpoczną się w Wielki Poniedziałek.

“Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego stacjonarnie za okazaniem zaproszenia, na dziedzińcu kościoła z zachowaniem obostrzeń epidemicznych oraz za pośrednictwem transmisji na kanale Dominikanie Poznań na YouTube” – zachęcili na swojej stronie dominikanie.

Jak piszą, inicjatywa wychodzi naprzeciw obecnej, trudnej sytuacji epidemiczną. 

“Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną i obowiązujący limit wiernych w kościele, w bieżącym roku uczestnictwo w Triduum Paschalnym wewnątrz świątyni będzie możliwe za okazaniem imiennego zaproszenia” – podali duchowni.

W celu otrzymania zaproszenia na wybrany dzień Triduum Paschalnego, należy wcześniej osobiście zgłosić swój udział telefonicznie, dzwoniąc w Wielki Poniedziałek w godzinach 9-16 pod wskazany numer telefonu.

W Rzeszowie dominikanie także organizują zapisy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego. Jako telefon kontaktowy, podany został numer do przeora.  Obowiązują  imiennego zaproszenia na obchody Wielkiego Tygodnia.

Na “bilecie” będzie imię i nazwisko oraz wskazane miejsce w ławce lub na krzesłach. 

W Poznaniu dominikanie poinformowali, że dla wiernych bez zaproszeń, chcących uczestniczyć w obchodach Tridum Pachalnego zostanie udostępniony dziedziniec kościoła z ogrzewanymi namiotami i telebimem.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda