Home WiadomościZ kraju Dominikanie: W Szczecinie będą uczyć pisania ikon

Dominikanie: W Szczecinie będą uczyć pisania ikon

Redakcja

Warsztaty Pisania Ikon, w ramach których będzie można się nauczyć tworzenia czczonych w cerkwiach prawosławnych obrazów sakralnych, organizują od połowy lutego ojcowie dominikanie w klasztorze w Szczecinie.

Odpłatne warsztaty potrwają do czerwca i odbywać się będą w jeden weekend w miesiącu. Oprócz zajęć praktycznych przewidziano także wykłady oraz seminaria. W lipcu dla chętnych uczestników warsztatów we wsi Krosinko niedaleko Poznania odbędzie się natomiast wakacyjny plener malarski.

„Zapraszamy tych, którzy chcieliby poznać bliżej Tradycję liturgiczną wschodniego chrześcijaństwa oraz proces powstawania ikony” – mówi koordynator warsztatów, o. Przemysław Dymowski.

Warsztaty zainauguruje 17 lutego wykład na temat: „Ikony wielkopostne. Droga ku Zmartwychwstaniu”, który wygłosi ks. Marek Bonifatiuk, proboszcz parafii prawosławnej w Zgorzelcu. Część praktyczną warsztatów poprowadzi Ewa Pikul, absolwentka Studium Chrześcijańskiego Wschodu w Warszawie, a kolejne wykłady wygłoszą zaproszeni goście.

Osoby, które chcą wziąć udział w Warsztatach Pisania Ikon, powinny wysłać e-mail na adres: [email protected] z podaniem imienia i nazwiska oraz swojego numeru telefonu. Zapisy będą przyjmowane od 6 do 13 lutego.

Więcej na stronie http://www.szczecin.dominikanie.pl/news,201,aktualnosci.html.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda