Dominikańskie rekolekcje na CD

Na zbliżający się Wielki Tydzień poznańskie Wydawnictwo „W drodze” wydało dwie płyty CD z rekolekcjami wielkopostnymi dwóch dominikanów: Andrzeja Hołowatego i Macieja Biskupa.

Płyta zatytułowana „Wszystko, co dojrzałe, pragnie umrzeć” to zapis rekolekcji, które zmarły nagle rok temu o. Hołowaty wygłosił w 2008 roku w Wielkim Poście w ośrodku duszpasterskim dominikanów na Jamnej, gdzie ostatnio pracował.

„Ojciec Andrzej przez całe życie zafascynowany był nade wszystko Ewangelią. Mówił o niej z takim entuzjazmem, że zaciekawiał, przyciągał, inspirował, niepokoił nawet najbardziej opornych” – wspominają przyjaciele o. Hołowatego.

Płyta „Życie za słowa” to z kolei dźwiękowy zapis rekolekcji o. Biskupa, które obecny redaktor naczelny oficyny „W drodze” wygłosił dla studentów kilka lat temu w dominikańskim kościele św. Dominika na warszawskim Służewie.

„Pytam w nich, jak ufać sobie w czasach kryzysu obietnic? Jak zaufać komuś, gdy słowa często są już tylko zabawą? Odpowiedzi daje Ewangelii, która zaprasza nas do tego, by oprzeć się na skale Słowa Życia. Bo dzięki słowu danemu nam od Boga, nasze słowa odzyskują zdrowie” – mówi o. Biskup.

Za: www.dominikanie.pl.