Home WiadomościZ kraju Dominikańskie Wigilie dla samotnych i bezdomnych

Dominikańskie Wigilie dla samotnych i bezdomnych

Redakcja

Nawet tysiąc osób bezdomnych, biednych i samotnych może zasiąść do wieczerzy wigilijnej, którą przygotowuje Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Górka” w Gdańsku. Wieczerzę dla samotnych organizuje również klasztor dominikanów w Jarosławiu.

„Jesteśmy gotowi na przyjęcie tysiąca osób – tyle będzie miejsc przy stołach. Nasi goście otrzymają też w podarunku świąteczne paczki, głównie z żywnością” – mówi koordynujący przygotowania do Wigilii dla bezdomnych Michał Wysocki.

Wigilijna wieczerza rozpocznie się 24 grudnia o godz. 17.45 w siedzibie Centrum Stocznia Gdańska na terenie historycznej stoczni. Na stołach znajdą się potrawy podarowane przez restauratorów, sponsorów i sklepikarzy oraz przez gdańszczan.

Wigilię organizuje prowadzona przez studentów z duszpasterstwa akademickiego Kuchnia Świętego Mikołaja, która pomaga bezdomnym z Trójmiasta. Kuchnia, oprócz corocznej Wigilii, zajmuje się również organizacją i przygotowaniem Śniadań Wielkanocnych oraz Zup Czwartkowych dla bezdomnych.

Jak co roku, wigilię dla samotnych organizuje także Stowarzyszenie Rodzin Katolickich im. bł. Michała Czartoryskiego działające przy dominikańskiej parafii Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu. Wieczerza rozpocznie się 24 grudnia w południe w Białej Kaplicy jarosławskiego klasztoru.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda