Doroczne spotkanie członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich

W sobotę, 3 grudnia 2011 o godz. 12. 00 w kościele Księży Marianów na warszawskich Stegnach miało miejsce doroczne spotkanie członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich z okazji zbliżającej się uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, święta Patronalnego Księży Marianów.

Tematem spotkania było „ Niepokalane Poczęcie Maryi pociechą i nadzieja każdego człowieka”. Konferencję duchową a następnie kazanie w czasie mszy świętej wygłosił ks. Paweł Naumowicz MIC, przełożony Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów.

Spotkanie prowadził o. Jan Mikołaj Rokosz MIC, dyrektor SPM i Promotor Misji Mariańskich.

Po mszy świętej miało miejsce uroczyste przyjęcie nowych członków Bractwa Niebieskiego Szkaplerza, po czym ok. 300 pomocników mariańskich przybyłych z Warszawy i okolic, a także innych miast spotkało się na agapie.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich skupia ponad milion wiernych na całym świecie, wspomagających modlitewnie i materialnie Zgromadzenie Księży Marianów. W zamian pomocnicy mariańscy otrzymują dobra duchowe.

Od 29 listopada w mariańskim kościele na warszawskich Stegnach, gdzie jest siedziba Prowincji Księży Marianów trwa 9 dniowa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP . W czwartek 8 grudnia 2011, w dzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. o godz. 18.00 zakonnicy Wspólnoty Mariańskiej odnowią swoje śluby zakonne.

Anna Dziemska