Home WiadomościZ kraju Droga Krzyżowa połączyła dwie prowincje salezjanek

Droga Krzyżowa połączyła dwie prowincje salezjanek

Redakcja

Rozproszone po całej Polsce siostry zakonne nagrały rozważania do kolejnych stacji pasyjnego nabożeństwa, by wspólnie modlić się o ustanie epidemii koronawirusa.

Połączone nagranie pojawiło się na facebookowym profilu Serce Oratoryjne dzierżoniowskich salezjanek.

– Pomysł stworzenia Drogi Krzyżowej, która połączyła obie polskie inspektorie (prowincje), zrodził się z tego, że Serce Oratoryjne „wypuściło” już wcześniej podobne rozważania z udziałem dzieci i naszych przyjaciół. Pomyślałyśmy, że przecież mamy siostry w całej Polsce, więc może warto byłoby z nimi coś nagrać. Zwłaszcza, że wszystkie nasze spotkania wielkopostne zostały odwołane – opowiada s. Ola Sys.

Dodaje, że to, co teraz je łączy, to modlitwa i spotkanie w Sercu Jezusa. – Tak, jak zachęcała nas do tego nasza założycielka, św. Maria Dominika Mazzarello, chcemy się w Nim spotkać. Panujący wirus niesie wiele cierpienia i to trzeba zaznaczyć, ale pobudza też do kreatywności, uruchamia pokłady dobra. Wątpliwe, że w „normalnie” funkcjonującym świecie powstałaby taka Droga Krzyżowa, która łączy Warszawę, Łódź, Piłę i inne miejscowości – patrzy z optymizmem salezjanka.

Podkreśla, że głównym celem projektu jest to, by modlitwa pomogła innym w realnym spotkaniu z Jezusem na krzyżowej drodze. Dziękuje też autorowi rozważań, tj. ks. Bartoszowi Mitkiewiczowi z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

A oto całe nagranie:

Za: www.swidnica.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda