Home WiadomościZ kraju Drohiczyn: Spotkanie formacyjne osób życia konsekrowanego

Drohiczyn: Spotkanie formacyjne osób życia konsekrowanego

Redakcja
W sobotę 14 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie formacyjne osób życia konsekrowanego w Drohiczynie.

Konferencję do sióstr wygłosił ks. dr Robert Grzybowski kontynuując tematykę tegorocznych spotkań formacyjnych – „Eucharystia daje życie”. Kluczem konferencji były relacje. Ksiądz Robert zwrócił uwagę na trzy zagadnienia: Jezus rodzi się w relacjach, Jezus wzrasta w relacjach, Jezus wypełnia relacje.

Następnie w ciszy przed Najświętszym Sakramentem był czas na refleksję.

W centrum spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Sawczuka w koncelebrze z  ks. Rektorem  Tadeuszem  Syczewskim, wikariuszem  biskupim do spraw życia zakonnego  i ks. Sławomirem Goworkiem diecezjalnym referentem do spraw życia zakonnego.

Homilię wygłosił ks. Robert Grzybowski kontynuując temat relacji zwracając naszą uwagę na doskonałą komunię Trójcy Świętej.

Po Eucharystii ks. Biskup wraz z pozostałymi kapłanami przeszli do auli seminaryjnej, gdzie spotkali się z przedstawicielkami wspólnot zakonnych pracujących w  Diecezji Drohiczyńskiej. W imieniu sióstr życzenia świąteczne złożyła s. Wiktoria Byszuk ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.

Ks. Biskup   nawiązując do homilii podkreślił  ważność  służby człowiekowi, za którą serdecznie podziękował wszystkim Zgromadzeniom.

Jego Ekscelencja życzył wiary, wlewając w serca nadzieję, że zawsze tą łaskę można sobie wymodlić, po czym nastąpił moment dzielenia się opłatkiem.

Zwieńczeniem spotkania była wspólna agapa w refektarzu seminaryjnym.

s. Anna Pytka

Za: www.drohiczynska.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda