Home WiadomościZ kraju Drugi sezon pierwszego ewangelizacyjnego serialu Jonasz z 2B na kanale o. Adama Szustaka

Drugi sezon pierwszego ewangelizacyjnego serialu Jonasz z 2B na kanale o. Adama Szustaka

Redakcja

– Ten serial ma pewne przesłanie, pewną „misję”, która jest dla nas wszystkich ważna – mówi KAI Piotr Bondyra, aktor grający główną rolę w serialu Jonasz z 2B. Pierwszy sezon, dostępny na kanale Youtube o. Adama Szustaka OP, cieszył się bardzo dużą popularnością. Grają w nim profesjonalni aktorzy, m.in. Piotr Cyrwus czy Wojciech Żołądkiewicz.

– Pierwszy odcinek nosi tytuł “Misja” i w jakiś sposób też to tak traktuję. Zresztą nie tylko ja: wszyscy na planie wiemy, że ten serial ma pewne przesłanie, pewną „misję”, która jest dla nas wszystkich ważna. Jesteśmy bardzo młodą, zgraną ekipą, która nawzajem się wspiera i daje sobie duże pole do improwizacji, a wszystko jest na profesjonalnym poziomie – opowiada KAI Piotr Bondyra, aktor grający główną rolę w serialu.

Aktor wyjawia, że druga część serialu, czyli „Jonasz z maturalnej”, mówi o dojrzewaniu, o poszukiwaniu własnej tożsamości, a także o poszukiwaniu ojca. – Do tego wszystkiego „dokoptowaliśmy do obsady” nieco tajemniczą postać św. Józefa, który towarzyszył nam na planie i będzie z nami właśnie od drugiego odcinka, który wychodzi w najbliższą niedzielę. Tym razem odcinki są dłuższe, dialogi bardziej „filmowe” niż „youtube’owe” i mamy nadzieję, że ta forma również przypadnie widzom do gustu – mówi Bondyra.

Aktor ocenia, że w poprzedniej serii Jonaszowi było łatwiej podejmować „wyzwania”, teraz będzie przeżywał zarówno kryzys wiary, jak i związku, który w wieku nastoletnim jest tak ważny. “Jonasza czeka pewna podróż i spotka on się z „odległą” częścią swojej rodziny. W tej części przygód Jonasza wystąpi również Wojtek Żołądkowicz, z którym świetnie współpracowało się na planie i który dużo wnosi do naszego serialu – dodaje Bondyra.

Wojciech Żołądkiewicz zdradza, że zdecydował się wziąć udział w serialu, bo dostał zaproszenie od koleżanki z Akademii Teatralnej. – Zawsze zaczynam pracę od czytania scenariusza, a w tym wypadku zainteresował mnie wątek „Wuja”, głównego bohatera, w którego miałem okazję wcielić się w tym serialu. Spodobała mi się też otwartość reżysera na nasze propozycje na planie, a także pewna dozę improwizacji, na którą jak najbardziej była otwarta Angelika, autorka tekstu – wyznaje aktor.

– Lubię grać postaci niejednoznaczne i to niewątpliwie było na to miejsce i czas, aby tej niejednoznaczności poszukać – mówi KAI aktor. – Super doświadczenie w młodej ekipie filmowej. Przyznam, że sam jestem ciekaw efektów naszej pracy na planie „Jonasza”. Myślę też, że ten serial jest pewną „nową jakością”, która pojawiła się na polskim Youtubie i budzi to nadzieje na dalszy rozwój tego typu projektów, co z resztą zapowiadał o.Adam Szustak, używając określenia „katolicki netflix” – dodaje Żołądkiewicz.

W obsadę serialu zaangażowani są profesjonalni aktorzy, m.in. Piotr Cyrwus. “Gdy przeczytałem scenariusz serialu, po prostu byłem pewny, że ma to sens, jest ciekawe i inne niż dotychczasowe znane mi próby takich ewangelizacyjnych filmowych projektów. A od zawsze mnie to interesowało” – mówił w rozmowie z KAI, którą przeczytać można pod linkiem: https://www.ekai.pl/piotr-cyrwus-musimy-pokazywac-wartosci-kultura-na-wysokim-poziomie-rozmowa/

Pomysłodawcami serialu są Angelika i Mateusz Olszewscy, absolwenci PWSFTviT w Łodzi i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Angelika napisała scenariusz, jest też kierownikiem produkcji i odtwórczynią jednej z ról. Mateusz reżyseruje serial.

Serial dostępny jest za darmo na kanale Youtube o. Adama Szustaka OP “Langusta na palmie“.

Informacje o produkcji znaleźć można w mediach społecznościowych:

dg / Warszawa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda