Home WiadomościZ kraju Duchacze przyjęli do swoich domów uchodźców

Duchacze przyjęli do swoich domów uchodźców

Redakcja

Od tygodnia wszyscy dotknięci jesteśmy ogromem ludzkiej tragedii, jaka spotkała naród ukraiński. Rzesze uchodźców przekraczają naszą granicę, a my jako naród mobilizujemy się, przychodzimy im z pomocą. To wspaniałe świadectwo solidarności, otwartych serc i chrześcijańskiej miłości bliźniego. Osoby prywatne, instytucje, zakłady pracy, Kościół, wszyscy chcą nieść dziś pomoc uchodźcom. A potrzeby ich są nieograniczone i wymagające działanie tu i teraz, ale również planowania na wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Zgromadzenie Ducha Świętego, włącza się aktywnie w to dzieło pomocy. Wszystkie nasze wspólnoty przyłączyły się do zbiórek przekazywanych uchodźcom za pośrednictwem kościelnych agend Caritas. Kilka wspólnot zadeklarowało i przygotowało pokoje dla uchodźców. W domu prowincjalnym w Bydgoszczy, we współpracy z Fundacją Polską, przyjęliśmy już matki z dziećmi, przybyłymi z terenów działań wojennych. Ich mężowie walczą o wolność Ukrainy, a one uciekając znalazły schronienie w murach naszego seminarium.

Przygotowaliśmy osiem pokoi mogących pomieścić 22 osoby dorosłe i dzieci, z odpowiednim zapleczem sanitarnym, kuchennym, z wyżywieniem i opieką duchową. Firma „Pallmed” zaoferowała też niezbędną pomoc medyczną.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy o pokój w Ukrainie oraz do wszelkiej pomocy jaką możemy nieść tym, którzy doświadczyli grozy wojny i śmierci. Czas Wielkiego Postu niech będzie dla nas okazją do codziennego przeżywania i praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

Za: duchacze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda